بوتاکس مو

ممکن شما هم چنین سوالاتی در ذهنتان باشد:

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو چه گونه عمل میکند؟

بوتاکس مو بهتر است یا کراتین؟

آیا بوتاکس مو به موها آسیب میزند؟

انواع بوتاکس مو چیست؟

روش بوتاکس کردن مو در خانه چیست؟

آیا بوتاکس مو دائمی است؟

بهترین بوتاکس مو چیست؟

        و ما قصد داریم در این مقاله به این سوالات پاسخ دهیم.

خرید بوتاکس مو

برای دریافت مشاوره و خرید بوتاکس مو با ما تماس بگیرید

تماس با ما

بوتاکس مو چیست؟

اگر به دنبال راه حلی برای صاف و لطیف شدن موهای خود هستید بوتاکس کردن مو می تواند روشی مفید و تاثر باشد.

موها به دلیل رنگ کردن های مداوم و استفاده از سشوار و اتو مو درخشش خود را از دست میدهند  اما یکی از بهترین و جدیدترین درمان ها برای بازگرداندن موها به حالتی طبیعی و زیبا بوتاکس مو است.

درواقع با بوتاکس کردن مو، موها را به صورت عمیق آبرسانی میکنیم و باعث براق و خوش حالت شدن آنها میشویم.

بوتاکس مو چگونه عمل می کند؟

در واقع این ماده ی جادویی ترکیبی از پروتئین ها ، آمینواسید ها ، ویتامین ها و لیپیدها هستند که فیبرهای مو را به خصوص نقاط نازک و شکننده ی مو را پوشش می دهد و باعث رفع موخوره و خشکی و وزی مو شده و موهایی پرپشت، براق و لطیف را به شما هدیه میدهد.

اما باید بدانید که اگر موهای خیلی فری داریدبعد از بوتاکس کردن مویتان، موهای شما کاملا صاف نخواهد شد اما چون بوتاکس مو ، موهای شما را به صورت عمیق آب رسانی می کند و باعث از بین رفتن حالت خشکی و وزی مو می شود تا حد زیادی پیچ خوردگی های مو را برطرف می کند

تصویر بوتاکس مو

بوتاکس مو بهتر است یا کراتین؟

کراتین درمانی شیمیایی است که حاوی فرمالدنید است. فرمالدئید برای قفل کردن یا فریزکردن تارهای مو به صورت مستقیم استفاده می شود تا به صاف نگه داشتن آنها کمک کند.

فرمالدئید مورد استفاده در این روش ایجاد نگرانی کرده است زیرا یک ماده ی سرطان زا است اما نتایج طولانی مدت ایجاد میکند.

آیا بوتاکس مو به موها آسیب میزند؟

بوتاکس مو مانند کراتین ساختار و حالت مو را تغییر نمی دهد و اتفاقا درمانی مناسب برای تمام آسیب های مواد شیمیایی به موها است.

بوتاکس مو روشی کاملا بی خطر است و تا به حال عوارضی برای آن یافت نشده است ، اما اگر پوستی حساس دارید ممکن است واکنش های آلرژیکی و خارش در سرتان ایجاد کند که برای جلوگیری بهتر است هنگام استفاده از بوتاکس مواد آن با پوست سرتان تماس نداشته باشد.

قبل از که بخواهم بوتاکس مو در خانه را به شما آموزش دهم باید بدانید که دو نوع بوتاکس مو وجود دارد:

انواع بوتاکس مو:

  • تزریق بوتاکس به پوست سر:

این درمان معمولا به کسانی توصیه میشود که بیش از حد عرق می کنند، چراکه سریع عرق کردن باعث میشود مو ظاهر کثیفی پیدا کند و تزریق بوتاکس به سر باعث کاهش کار غدد تعریق میشود.

اماباید بدانید استفاده بوتاکس برای تزریق به سر مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار نگرفته است.

  • درمان موضعی موها با استفاده از بوتاکس:

درواقع این روش اصلا حاوی ماده سم توکسین بوتولینوم که ماده اصلی بوتاکس است نیست و این نام تنها براساس نحوه عمل کرد محصول بر روی آن گذاشته شده است و این روش یکی از جدید ترین و غیر تحاجمی ترین روشهای ترمیم مو است.

در این روش مواد تنها برای مدت یک ساعت روی موهای شما قرار می گیرند و پس از آن شما میتوانید تأثیر آن را روی موهای خود ببیند. 

روش بوتاکس کردن مو در خانه چیست؟

در قدم اول شما باید موهای خود را با شامپو کاملا بشویید تا هیچ چربی روی موهای شما باقی نماند اما از نرم کننده استفاده نکنید سپس موها را با حوله خشک کنید اما بگذارید موها کمی نمدار باقی بمانند این کار باعث جذب بهتر مواد به موهای شما می شود.

درقدم دوم شما باید موهایتان را تقسیم بندی کنید هر چقدر تعداد قسمت ها بیشتر باشد شما بهتر می توانید مواد را بر روی مو های خود پخش کنید اما حداقل موها را به چهار قسمت تقسیم کنید.

در قدم بعدی شما باید با دستکش و فرچه مو مواد بوتاکس را از یک سانتی متر پایین تر ریشه مو به موهایتان بزنید و شروع به ماشاژ دادن کنید تا مواد به تمام موهایتان برسد.

اگر موهای رنگ شده ای دارید این مواد باید 45 دقیقه روی موهای شما بماند اما اگر موهای شما خشک یا فر است 30 تا 35 دقیقه کافی است.

در قدم چهارم برای آن که مواد بوتاکس مو به عمق مو بهتر نفوز کند همان طور که مواد روی موهای شما هست با باد سرد موها را سشوار کنید و سپس موهارا با اتو مویی با حرارت بیین 160 تا 200 اتو کنید و یک ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شوند.

در اخرین قدم موهای خود را با شامپوهای بدون سولفات یا کم سولفات بشویید.

نتایج بوتاکس مو در همان دقایق اول مشخص میشود و شما شاهد موهای لطیف براق و صاف خود خواهید بود.

آیا بوتاکس مو دائمياست؟

بوتاکس مو تنها 2 تا 4 ماه روی موها اثر دارد و توضیه میشود بیشتر از دو یا سه بار در سال انجام نشود.

اما سوالی که ممکن است برای شما به وجود بیاید این است که

آیا بوتاکس مو برای من مناسب است؟

خبر خوب درمورد بوتاکس مو این است که بوتاکس مو برای تمامی انواع موها مفید است با این حال اگر موهای شما کم پشت و کدر است و یا بسیار خشک و وز است و یا موخوره دارد بوتاکس مو درمانی بسیار عالی برای شما خواهد بود.

بوتاکس مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

خانم های باردار به هیچ وجه نباید از این مواد استفاده کنند.

بهترین بوتاکس مو چیست؟

با توجه به انواع مختلف مو و برندهای متفاوتی که محلول بوتاکس مو را تولید میکنید ،ممکن است پیداکردن و خرید بوتاکس موای که از مواد خوبی تشکیل شده باشد و متناسب با موهای شما باشد کاری دشوار به نظر برسد .   

بهترین راه برای به دست آوردن بهترین نتایج چه در خرید بوتاکس مو و یا پرسش سوالات خود در ارتباط با بوتاکس مو مشورت گرفتن از یک مرکز مشاوره ی خوب است و  ما اینجا هستیم تا شما را در گرفتن بهترین تصمیم یاری کنیم.


تماس با ما

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید